spot_img

ذات صلة

جمع

Hurá na povánoční výprodeje. Pozor ale, ať nenaletíte!

Proč kupovat věci draze, když to jde levně? Proč...

Rodiče potápějí děti pod vodu, má jim to pomoci

Ponořování miminek pod vodu se stalo trendem v USA....

Roztomilá dvojčata jsou královny Halloweenu, postarala se o to jejich matka

Pro matky jsou děti jako živé panenky, které rádi...

Z mladých rostou Youtuberi. Třeba se obávat

„Mladé lidi nezajímá televize, prohlédnou si Youtube,“ prohlásil před...

Je vaše dítě tyranem od přírody

Mé dítě je špatné, nezvládnutelné, šikanuje spolužáky, je zkrátka...

Malý záchranář či kuchař. Aktivity pro děti nemusí být fádní

Sport, hudba či tvořivé aktivity patří mezi klasické druhy dětských mimoškolních činností. Pokud ovšem vaše dítě nebaví chodit na klavír či tenis as jeho kreativními vlastnostmi to také není žádná výhra, na trhu je paleta různorodých kroužků iz jiného soudku.

Psycholožky z Kolumbijské univerzity ve své studii přišli na to, že ideální mimoškolní aktivity by měly mladým lidem pomáhat vyvíjet intenzivní a pozitivní vztah s dospělými, měly by být postaveny na silných stránkách dítěte, poskytovat mu výzvy a prostředí, ve kterém by mohly rozvíjet rozhodovací schopnosti. a měly by být dlouhodobé.

Kurz vaření
Mnohé děti milují motání se v kuchyni a mnohdy nemají možnost zapojit se do procesu vaření přímo doma. Některá centra volného času nabízejí takzvané školy vaření pro děti a to i mimo Bratislavu. Děti se naučí rozeznávat potraviny, pracovat s nimi a poznají různé recepty. Ideální způsob, jak je přivést k tomu, jak být nápomocný iv domácnosti. Pokud centrum volného času ve vašem městě takovou možnost nenabízí, zkuste se poohlédnout přímo po jednorázovém či krátkodobějším kurzu, do kterých se často mohou zapojit i rodiče.

Kynologický kroužek
Pokud máte doma malého milovníka zvířat a to především psy, není nic ideálního než ho seznámit s péčí o ně na kynologickém kroužku. Dítě se naučí, že zvíře není hračka a vytvoří si s ním silný vztah. Psi mohou děti vést k zodpovědnosti, vnímání potřeb druhých, poznají různá plemena a také se mohou připravit na to, co dělat, dojde-li ke střetu s cizím psem.

Mladý záchranář
Na Slovensku existuje již několik škol či center volného času, které nabízejí pro mládež kurzy zaměřené na první pomoc. Mohou z nich tak vychovat mladé záchranáře, nebo přinejmenším zorientované mladé lidi, kteří se nebudou bát v případě nouze zasáhnout a pomoci druhým. Praktické ovládání první pomoci není nikdy na škodu, obzvlášť, pokud se s ním člověk setkává již od útlého věku a postupně si své poznatky upevňuje. Děti také mohou poznat činnost hasičů, policistů a zdravotníků či setkat se s informacemi o tom, jak chránit sebe, druhé i okolí a životní prostředí.

Lezecký trénink
Pokud vaše dítě touží po pohybové aktivitě a chce vyzkoušet něco nového, zajímavou alternativou dnes již klasického fotbalu či hokeje může být lezení, a to ať už v interiéru na lezeckých stěnách nebo i přímo venku na skalách. Jedná se o pohyb vhodný pro budování kondice, správného držení těla, pohyblivosti a koordinace. Kroužek tohoto typu je vhodný již pro menší děti zhruba od šesti let až po libovolný věk.

Bratislavští mladí pátrači
Speciálně v hlavním městě funguje kroužek ve staroměstském Centru volného času, ve kterém se setkávají všichni nadšení badatelé. Pokud chcete, aby si vaše děti třpytily um a zároveň poznávaly historii hravou formou, zkuste jim navrhnout právě pátračskou aktivitu. Pomocí hádanek, tajniček a různorodých úkolů budou hledat hrady a zámky, a následně je i navštíví.

spot_imgspot_img