spot_img

ذات صلة

جمع

Hurá na povánoční výprodeje. Pozor ale, ať nenaletíte!

Proč kupovat věci draze, když to jde levně? Proč...

Rodiče potápějí děti pod vodu, má jim to pomoci

Ponořování miminek pod vodu se stalo trendem v USA....

Roztomilá dvojčata jsou královny Halloweenu, postarala se o to jejich matka

Pro matky jsou děti jako živé panenky, které rádi...

Z mladých rostou Youtuberi. Třeba se obávat

„Mladé lidi nezajímá televize, prohlédnou si Youtube,“ prohlásil před...

Je vaše dítě tyranem od přírody

Mé dítě je špatné, nezvládnutelné, šikanuje spolužáky, je zkrátka...

Cestujete s malými dětmi? Těchto devět vynálezů vám to usnadní

Lehátko do letadla
Letecké společnosti od rodičů nepožadují, aby si zakoupili další sedadlo navíc, pokud cestují s batoletem. Držet však dítě v náručí po celou cestu může být pro rodiče i dítě často náročné a únavné. I proto vznikl tento zajímavý způsob, jak nalézt pro dítě komfort v letadle.

Kočárek s kolem, kolo s kočárkem
Takový vynález je vhodný pro rodiče s dětmi, které už dokáží obsedět ve skromnějším kočárku, ale stále je jezdit po městě pěšky či s obyčejným kočárkem komplikované.

Pro sportuchtivé rodiče už na trhu dlouhá léta existuje malá sedačka, kterou si lze namontovat na kolo. Toto je další užitečná alternativa na krátké i delší trasy, rychlé přesuny po městech či procházky.

Nosič dětí na ramena
Pokud jste rodičem, určitě jste nejednou posadili své dítě na ramena. Tady se ale může stát, že při chvilce nepozornosti se dítě uklouzne, lekne a orpí dozadu. Tím se namáhá páteř váš i vašeho dítěte.

Relativně bezpečné řešení vymyslela společnost, která sestrojila „podpěru“ pro děti, které sedí dospělým na ramenou. Pokud zrovna nemůžete dítě držet oběma rukama nebo se chcete ujistit, že vaše ratolest neuklouzne dozadu, vyzkoušet můžete tuto inovaci.

Cestovní podložka na přebalování
Cestovní přebalovací podložku si můžete koupit, ale patříte-li k těm šikovnějším, její výrobu zvládnete i doma. Přesný postup naleznete v podzimním online časopise Art mama. Časopis je zdarma a pro všechny.

Náramek s kontaktem
Toto je jedna z pomůcek, při které doufáte, že ji nebudete potřebovat. No tento pás se vám sejde v místech, kde se pohybuje mnoho lidí. A může se stát, že dítě ztratíte z dohledu. Zábavné parky, rušná centra měst, pláže, to všechnu jsou místa, ve kterých je tento pás užitečným pomocníkem.

Princip je jednoduchý. Uvnitř náramku je papírek, na který napíšete potřebné kontakty a informace. V případě, že se vaše dítě nebojí někde ztratí, ten, kdo ho najde, vám okamžitě může zavolat a dovést ho zpět.

Kolečka na autosedačku
Cestování s dítětem občas zahrnuje nosič, autosedaček, kočárek. To vše musíte vláčet s sebou, což znamená pro mnohé zátěž. Existuje však praktické řešení, které z autosedačky udělá rychle přenosný předmět – kola, která se mohou k autosedačce připojit a tím vznikne jakýsi provizorní kočárek, se kterým můžete dítě přenášet letištěm a po příletu si jej opět posadit do auta.

Nosič
Jedná se o jednu z věcí, která iu nás na Slovensku nabírá na oblibě. Rodiče stále častěji vyměňují ležení v kočárku za praktické nošení, dokonce si matky vytvářejí skupiny na sociálních sítích, ve kterých si radí, jak děti nosit správně a jaké produkty k tomu využívat.

Nosiče se nabízejí ve formě nadrozměrných šátků, které však musíte umět správně uvázat, aby šlo o ergonomicky funkční pomůcku, která neškodí páteři dítěte.

Na trhu najdete také nosiče se speciálními konstrukcemi s “modernějším” vzhledem. Zastánci nošení ho prezentují jako jednu z forem sbližování se svými dětmi a neustálým kontakt rodiče se svým potomkem.

S dítětem se tak můžete vydat na rychlý nákup, procházku bez omezení či turistiku.

“Redukce” na židli
Ne v každém zařízení, instituci či restauraci jsou k dispozici židle a sedačky i pro děti. Tehdy si rodič jako první zvolí posadit si dítě na kolena nebo ho nechat v kočárku. Některé zručné maminky si však vymslely jakousi redukci, která ze židle pro dospělé udělá sezení i pro menší děti.

Kus látky je ušit tak, aby dítě na židli podržel a zajistil vystřené držení těla. Na stránce Sleepingbaby.net naleznete jeden z mnoha návodů, jak si tento vynález vlastnoručně ušít.

Přenosná sedačka
Další pomůcka k sezení pro batolata je přenosná židle, kterou si můžete namontovat na jakýkoli stůl. Konstrukcí existuje několik, vybírat si můžete z různých typů. Sedačku lze snadno přenášet ve speciálním balení v podobě malé tašky. Pokud se chystáte k návštěvě, do restaurace nebo jste s dítětem v práci, můžete si ho posadit za stůl tak, jak to uvidíte na videu.

spot_imgspot_img