spot_img

ذات صلة

جمع

Hurá na povánoční výprodeje. Pozor ale, ať nenaletíte!

Proč kupovat věci draze, když to jde levně? Proč...

Rodiče potápějí děti pod vodu, má jim to pomoci

Ponořování miminek pod vodu se stalo trendem v USA....

Roztomilá dvojčata jsou královny Halloweenu, postarala se o to jejich matka

Pro matky jsou děti jako živé panenky, které rádi...

Z mladých rostou Youtuberi. Třeba se obávat

„Mladé lidi nezajímá televize, prohlédnou si Youtube,“ prohlásil před...

Je vaše dítě tyranem od přírody

Mé dítě je špatné, nezvládnutelné, šikanuje spolužáky, je zkrátka...

Havajčanka má byznys s pupečními šňůrami, vyrábí z nich vzpomínkové předměty

Na Slovensku se s tímto fenoménem možná setkal málokdo, ale zahraničí vesele experimentuje s uchováváním hmotných vzpomínek na období těhotenství a porodu v podobě pilulek z placenty či šperků z mateřského mléka. Havajčanka Ashly McClough však šla v recyklování částí orgánů ještě dál. Do vzpomínkových předmětů zpracovává pupeční šňůry.

Blažená děloha a její dary
„Oddělení pupeční šňůry od dítěte představuje konec jeho jednoty s matkou. Pupeční šňůra je jeho přímé spojení s ní, jeho záchranné lano a důvod, že jsou naživu. Proto ji mnozí vidí jako posvátnou,“ míní Ashly McClough, která zároveň pomáhá matkám při porodech jako profesionální kdoule.

Kromě toho provozuje Blissful Womb Birth Services, tedy doslova „porodní služby blažené dělohy.“ V rámci nich nabízí kromě služeb duly například i přípravu placenty ke konzumaci v podobě kapslí, tinkturu a v neposlední řadě i zmíněné ozdoby a spony. To vše proto, aby prý zůstalo zachováno pouto mezi matkou a dítětem i po narození.

Srdíčka a obrazy jako nekonvenční byznys
Pro Daily Mail Australia popsala proces zpracování jako téměř 24hodinové sušení a následné přidávání barviva, které z pupeční šňůry vytvoří dokonalý osobní dárek.

Příprava poporodních doplňků je zdlouhavá, zvláště pokud je kreativní matka tří dětí stylizuje do tvaru srdíček, činí z nich otisky na obrazy nebo z nich vytváří slova. Zdá se však, že s poptávkou problém nemá i přesto, že většina veřejnosti se na podobné druhy byznysu dívá jako na „výstřelky.“

„Jsme jedním z mála druhů savců, kteří po porodu obvykle nekonzumují svou placentu. A je to jen kvůli společenským standardům a pravidlům,“ míní Ashly. Konvence se tak rozhodla ignorovat a vytvořila si zajímavý byznys. Za její balíčky přitom ženy zaplatí od 30 do 275 dolarů podle typu konkrétního obsahu. Základem je však vždy jejich vlastní placenta.

spot_imgspot_img